- Szczegóły
STANDARDY POSTĘPOWANIA PRZY WSZAWICY W SZKOLE.
1. Wychowawca/nauczyciel po otrzymaniu informacji, że uczeń ma wszy, zawiadamia rodziców o konieczności natychmiastowego podjęcia przez nich odpowiednich zabiegów higienicznych skóry głowy (zakup środków do zwalczania wszawicy w APTECE). W razie potrzeby rodzic z dzieckiem może zgłosić się do swojej pielęgniarki szkolnej. Natomiast jeżeli pielęgniarki szkolnej nie ma w danym dniu w gabinecie, to prosimy nie czekać na jej dyżur w szkole, tylko zgłosić się z problemem do swojej pielęgniarki rodzinnej, która pracuje razem z wybranym, przez rodziców dziecka, lekarzem rodzinnym.
2. O zgłoszeniu wszawicy, wychowawca/nauczyciel informuje dyrekcję szkoły. Dyrektor lub upoważniona przez niego osoba informuje wszystkich rodziców w danej klasie lub grupie o stwierdzeniu wszawicy z zaleceniem codziennej kontroli czystości głowy dziecka przez rodziców oraz czystości głów WSZYSTKICH DOMOWNIKÓW.
3. W przypadku, gdy rodzice zgłoszą trudności w przeprowadzaniu kuracji (np. brak środków na zakup preparatu), dyrektor szkoły we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej udziela pomocy rodzicom.
4. Pielęgniarka po upływie 7-10 dni od zgłoszenia może sprawdzić czystość skóry głowy w danej klasie.
5. W przypadku stwierdzenia nieskuteczności zalecanych działań, wychowawca/nauczyciel lub pielęgniarka zawiadamia o tym dyrektora w celu podjęcia bardziej radykalnych działań, np. zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców dziecka.
6. Rodzice powinni wiedzieć, ze kontrola włosów dzieci powinna być nawykiem. Należy sprawdzać włosy dziecka co kilka dni, nie rzadziej niż raz w tygodniu. Należy uczyć dzieci i im przypominać, aby nie pożyczały do „przymiarki” czapek, szalików, szczotek do włosów innym dzieciom.
- Szczegóły
Szanowni Rodzice
Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie, COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 1870), które wchodzi w życie 26 października, informuję Państwa że:
Stosując się do przepisów prawa od poniedziałku 26 października 2020 postanawia się że:
- W szkole prowadzone będą naprzemiennie zajęcia w formie asynchronicznej i interaktywnej według zmodyfikowanego planu lekcji,
- Uczniowie będą korzystali przede wszystkim z aplikacji g suite Classroom i Meet,
- Uczniowie będą również korzystać z podręczników, ćwiczeń i zeszytów. Jako dodatkowe zadania nauczyciele będą proponować linki stron z filmami instruktażowymi, gotowych nagrań lekcji, zadań z różnych platform edukacyjnych , czy propozycji wydawnictw,
- Uczniowie którzy nie mogą korzystać z chmury g suite z powodu braku dostępu do Internetu zostaną objęci nauczaniem stacjonarnym z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego,
- Będziemy pracować zgodnie ze zmienionym planem lekcji,
- Materiały do lekcji prowadzonych w formie asynchronicznej będą przesyłane przez nauczycieli, tzn. będziemy przesyłać dla uczniów materiały do pracy dzień przed planowanymi zajęciami asynchronicznymi (np. we wtorek przesyłamy materiały zgodnie z planem na środę, w środę na czwartek, itd.).
- Głównym narzędziem kontaktu z rodzicami jest dziennik elektroniczny.
- W wyjątkowych sytuacjach wychowawcy i nauczyciele mogą również kontaktować się z uczniami za pomocą komunikatorów lub mediów społecznościowych
- Proszę mieć na uwadze, że uczeń będzie pracował w większości sam lub przy wsparciu nauczyciela przedmiotu oraz rodziców, w związku z tym ilość materiału musi być na miarę możliwości dziecka. Uczeń powinien otrzymać zadania do wykonana samodzielnie nie więcej, niż na 30 minut samodzielnej pracy (Samodzielne przeczytanie treści w podręczniku, lub film instruktażowy, kilka zadań w ćwiczeniach lub zeszycie). Lekcja może mieć ciąg dalszy w kolejnym dniu.
- Ocenianie prac uczniowskich zgodnie z nowym WSO.
- Nauczanie zdalne rozpoczynamy 26 października.
Z poważaniem: dyrektor szkoły, mgr Gerard Pobłocki
- Szczegóły
- Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Ks. Józefa Sobisza w Wysinie w roku szkolnym 2020/2021
- Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole, innej formy wychowania przedszkolnego
- Zarządzenie nr 5 SPW/2019/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Sobisza w Wysinie z dnia 2 marca 2020 r. w sprawie postępowania rekrutacyjnego do punktu przedszkolnego, oraz oddziału przedszkolnego, powołania komisji rekrutacej.
- Załącznik nr1 do Zarządzenia Dyrektora Nr 5/2019/2020 z dnia 2 marca 2020 r. - Zasady rekrutacji, kryteria i warunki przyjęć do oddziału i punktu przedszkolnego
- Zarządzenie nr 6 SPW/2019/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Sobisza w Wysinie z dnia 2 marca 2020 r. w sprawie postępowania rekrutacyjnego do punktu przedszkolnego, oraz oddziału przedszkolnego, określenia terminów, dokumentacji.
- Szczegóły
- Wniosek o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych
- Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
- Zarządzenie nr 6 SPW/2018/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Sobisza w Wysinie z dnia 2 marca 2019 r. w sprawie postępowania rekrutacyjnego do punktu przedszkolnego, oraz oddziału przedszkolnego, określenia terminów, dokumentacji.